25 Ocak, 2009

Belleville Rendez-vous ve Attila Marcel


   Belleville’de Randevu isimli animasyondan ve müziklerinin güzelliğinden bahsetmiştim daha önce buradaki yazıda. Filmde kullanılan Jazzy Bach isimli parçayla ilgili de bir yazı yazmıştım bir vakit.  Bu filmin müziklerine takıntı derecesinde bağlılığım var sanırım.

   Videodaki canlı performansta gitar çalan kişi, Ben Charest. İlk yazıda da bahsettiğim gibi filmin müziklerinde imzası olan adam o. Müziklere sesiyle eşlik eden kadının ismi ise Béatrice Bonifassi. Bu müzikler için sesten daha güzel bir tercih olamazdı sanırım. Kontrbasta ise, Tango ve Cash filminden aşina olduğumuz, Tango var.

   İlk parçanın ismi Belleville Rendez-vous. İkinci parça ise albümdeki favorilerimden biri olan Attila Marcel.

.

4 yorum:

 1. Peki!
  Merhaba.:))
  Son yazıya yorum bırakmıştım (yani baştaki son yazıya diyeyim) son yazılmış olanına da bırakayım, istedim.
  Bundan böyle, hep okuyacağım.
  :)

  YanıtlaSil
 2. :)

  Merhaba, .. ımm Ekmekcikız? Böyle hitap etmek? Garip.

  Vimeo isimli bir video sitesinde, Efehan isimli bir kullanıcının animasyonu dikkatimi çekmişti. İsmi Efehan olduğu için, Türk olduğunu düşünerek, animasyonunu beğendiğimi ve siteme koyacağımı söylediğimde bana cevap olarak:

  "Bu çok very flattering Furkan, teşekkür" gibi bir cevap atmıştı.

  Şimdi;

  Ekmekcikız, bu very flattering mesajlarınız için çok danke schön. Detaylı olarak sitenizi inceleyeceğim en kısa zamanda. :)

  Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Les bellevillle triplettes değil mi nerede aradıysam bulamadım indirmek için,bilen varsa yazabilir mi, bir link gösterebilir mi lüffen

  YanıtlaSil
 4. Korsana hayır lüffen,
  bunu yapamayız.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Web Analytics